Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Торговиця

ТОРГОВИЦЯ - село, центр сільської Ради. Розташована за 18 км від районного центру. Населення - 2398 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вербівці та Топорівці.
Місцевий колгосп ім. Леся Мартовича спеціалізується на відгодівлі свішей та вирощуванні технічних культур. Господарство має понад 4400 га землі, цегельний завод потужністю 5 млн. штук цегли на рік. У 1967 році колгосп був переможцем у республіканському соціалістичному змаганні.
У Торговиці є середня школа, клуб, бібліотека, літературно-меморіальний музей Леся Мартовича. Встановлено пам'ятник Т. Г. Шевченку. Колгосп видає багатотиражну газету «Маяк комунізму».
Вперше село згадується в документі 1476 року. В 20-х роках XVIII ст. тут діяв загін опришків, очолений ватажком Макаревичем. У 1885-1886 рр. мешканці села виступали проти шарварків.
У 1921 році селяни Торговиці бойкотували перепис населення.
Мешканець села І. Ф. Грицюк був провідником у ковпаківців, інші селяни всіляко допомагали партизанам.
У Торговиці народився український прогресивний письменник Лесь Мартович (1871-1916).

Сучасна карта - Торговиця