Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Залуква

ЗАЛУКВА - село, центр сільської Ради, лежить на правому березі Дністра, за 1 км від районного центру. Через село проходить автошлях на Калуш. Населення - 1992 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Гробиська і Шевченкове.
Колгосп ім. Франка спеціалізується на виробництві молока. Має 2201 га землі; допоміжні галузі - млин, цегельний завод. На честь 50- річчя Великого Жовтня колгосп занесено на обласну Дошку пошани. За досягнуті високі виробничі показники 11 колгоспників нагороджено орденами й медалями СРСР, серед них бригадира Е. П. Петраша та доярку Б. Є. Стефунько - орденом Леніна. Бригадир Р. С. Френдій, ланкові Г. М. Лисак, С. А. Маланій та Ю. В. Наконечна удостоєні звання знатного кукурудзовода Української РСР.
У Залукві є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, медпункт, дитсадок та дитясла, 3 магазини, їдальня. Село майже повністю перебудовано. В ньому споруджено 430 житлових будинків.
Перша письмова згадка про Залукву відноситься до 1447 року.
На околицях Залукви знайдено знаряддя праці доби неоліту, римські монети І - II ст. ст.н.е. У Залукві, Гробиському та Шевченковому виявлено поселення та 2 городища періоду Київської Русі. У Шевченковому є архітектурна пам'яткацерква Пантелеймона, побудована у 1200 році в романо-візантійському стилі.

Сучасна карта - Залуква