Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Васючин

ВАСЮЧИН - село, центр сільської Ради, розташоване за 19 км від райцентру, за 15 км від залізничної станції Ходорів. Через село тече річка Свірж. Населення - 1253 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані села Воскресинці та Вільхова.
В селі центральна садиба колгоспу ім. Фрунзе. Артіль спеціалізується на відгодівлі свиней, має 2047 га земельних угідь, а з допоміжних галузей господарства - пилораму, млин.
Є середня школа, клуб, бібліотека; медпункт, магазин, філія зв'язку, ощадна каса. Споруджено 160 житлових будинків, почалася газифікація.
Перша письмова згадка про село належить до 1439 року. Через 100 років Васючин згадується як місто.
Під час визвольної війни українського народу 1648-1654 рр. жителі Васючина брали участь у боротьбі проти польської шляхти.
5 вересня 1920 року за допомогою місцевих жителів село з боєм зайняли частини 8-ї дивізії Червоного козацтва. Придушуючи селянські заворушення, польські окупаційні власті у вересні 1930 року вчинили у Васючині розправу над жителями, під час якої було вбито селянина М. О. Мовчана.
У Васючині споруджено пам'ятник М. В. Фрунзе.

Сучасна карта - Васючин