Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Княгиничі

КНЯГИНИЧІ - село, центр сільської Ради, простяглося вздовж берега річки Свіржі, за 12 км від районного центру, за 12 км від залізничної станції Ходорів. Через село проходить автодорога. Населення - 1079 чоловік. Сільській Раді підпорядковане село Загір'я.
В селі центральна садиба колгоспу ім. Чапаєва. Виробничий напрям артілі - рільництво й тваринництво, земельних угідь має 1827 га. 6 пилорама, мліш, відділок Більшівцівського рибгоспу з площею озер понад 90 гектарів.
У Княгиничах працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека, лікарня, медпункт, аптека, магазіш. За післявоєнні роки в селі споруджено близько 250 будинків. Почалася газифікація.
Першу письмову згадку про село датовано 1444 роком. За визвольної війни 1648-1654 рр. жителі сіл Княгиничів і Загір'я взяли участь у розгромі маєтків орепдарів села, у наступі на Ходорів та Роздол.
Після розгрому Коліївщини польська шляхта стратила в Княгиничах кількох гайдамаків: Г. Мамая (з Уманщини), Д. Денисенка та І. Кравченка (з Смілянщини). У 1920 році частини 8-ї дивізії Червоного козацтва за допомогою жителів визволили село від білополяків.
З 1924 року тут діяв підпільний осередок КПЗУ, а з 1927 - організація «Сельроб».
Трудящі Княгиничів і Загір'я обрали у 1939 році своїм депутатом до Народних Зборів колишнього члена КПЗУ М. І. Оршуляка.
В селі відкрито пам'ятник В. І. Чапаєву.

Сучасна карта - Княгиничі