Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Олешків

ОЛЕШКІВ - село, центр сільської Ради, розкинулось на лівому березі Пруту, за 16 км від районного центру, 4 км від залізничної станції Заболотів. Через село проходить автомагістраль Івано-Франківськ-Чернівці. Населення - 673 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Любківці.
Провідними галузями сільськогосподарського виробництва бригади колгоспу ім. Чкалова є рільництво й тваринництво. За господарством закріплено 1312 га угідь.
В Олешкові - восьмирічна школа, клуб, бібліотека, відділення зв'язку, фельдшерсько - акушерський пункт, магазин. Понад 100 родин справили новосілля.
Перша згадка про село належить до 1479 року.
В 20-30-х роках діяв осередок КПЗУ.
Молодий патріот села М. М. Олексюк був активним членом Заболотівської підпільної комуністичної організації. В центрі села височить обеліск воїнам - уродженцям Олешкова, що полягли в боях за Батьківщину. За
бойові подвиги на фронтах 86 чоловік нагороджено орденами й медалями.
В селі народився український радянський письменник В. Г. Бегей.
На території села Олешкова виявлено трипільське поселення, поховання II-III ст. ст. н. е. та давньоруське городище.

Сучасна карта - Олешків