Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Битків

БИТКІВ - селище міського типу, розташоване за 12 км від залізничної станції Надвірна. Через село протікають річки Розсіч та Битківчик. З районним центром селище сполучене автодорогою. Населення - 3917 чоловік.
У Биткові - перша й друга нафтодобувні бригади, що входять до складу управління «Надвірнанафтагаз».
Діти навчаються у середній та двох початкових школах, жителі селища відвідують клуб, 2 бібліотеки. Тут є лікарня, фельдшерсько-акушерський пункт, санаторій-профілакторій нафтовиків, аптека, дитячий садок, їдальня, 6 магазинів, шевська та кравецька майстерні. Селище газифіковане.
За післявоєнний період споруджено 305 житлових будинків. За роки Радянської влади близько 200 жителів здобули вищу й середню освіту.
Битків відомий з другої половини XVIII ст. У 80-х роках XIX ст. в Биткові розпочинається розробка нафтових родовищ. В цей час сюди приїжджали представники французьких капіталістів, які орендували нафтоносні ділянки землі.
За період 1921-1939 рр. майже кожного року відбувалися страйки та демонстрації битківських трудящих. 1922 року робітники фірми «Демброва» провели страйк, який закінчився їх перемогою.
19 лютого 1934 року був страйк робітників Битківського нафтопромислу. їх революційна боротьба тривала аж до встановлення Радянської влади. Її очолювала підпільна організація КПЗУ. Напередодні возз'єднання з Радянською Україною в Биткові було створено революційний комітет та загін Червоної гвардії, які роззброювали польську поліцію, охороняли нафто промисел. В 1939 році депутатом до Народних Зборів Західної України був обраний робітник М. П. Терпеляк. У 1947-1951 рр. В. О. Коритан був депутатом Верховної Ради УРСР, В. М. Марич - депутатом Верховної Ради СРСР з 1954 по 1962 рік. В. С. Перев'язко - депутат Верховної Ради СРСР з 1962 року.

Сучасна карта - Битків