Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Світанок

СВІТАНОК (до 13 вересня 1968 року - Свистільники) - село, центр сільської Ради, від районного центру віддалене на 26 км, від залізничної станції Підвисоке - на 12 км. Населення - 1339 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Бойки, Вигода, Нижня Липиця та Стефанівка.
У селі розташовано центральну садибу колгоспу «Ленінська правда». Виробничий напрям господарства - рослинництво й тваринництво. Колгосп має 1440 га землі, пилораму, млин.
Є середня школа, клуб, бібліотека, дільнична лікарня, медпункт, відділення зв'язку, ощадкаса. В школі відкрито кімнату-музей В. І. Леніна. Почалась газифікація села. За післявоєнний період зведено понад 200 житлових будинків.
Перша письмова згадка про село належить до 1438 року.
Мешканці села разом з жителями Сарників у 1648 році піднялись на боротьбу проти польської шляхти і два місяці утримували в своїх руках маєток шляхтича. В липні 1906 року трудящі села приєднались до аграрного страйку повіту.
З кінця серпня по 17 вересня 1920 року в селі після вигнання білополяків перебували частини 8-ї дивізії Червоного козацтва та 41-ї стрілецької дивізії. У 1928 році тут діяв гурток «Сельроб-лівиці».
Поблизу Нижньої Липиці виявлено стоянку пізнього палеоліту. На території Світанка знайдено скарб римських монет II ст. н. ери.

Сучасна карта - Світанок