Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пороги

ПОРОГИ - село, центр сільської Ради, лежить на берегах річки Бистриці-Солотвинської, за 32 км від районного центру та за 40 км від найближчої залізничної станції Надвірна. Через село проходить автомагістраль. Населення - 2767 чоловік.
Тут знаходяться 2 лісництва й лісопункт Солотвинського лісокомбінату, який постачає ділову деревину Брошнівському ДОКу Рожнятівського району і Дзвиняцькому фанерномеблевому цеху Солотвинського лісокомбінату. Лісопункт виготовляє також хвойне борошно - корм для великої рогатої худоби.
В селі є середня школа, клуб, бібліотека. Працюють здоровпункт, 5 магазинів, ощадна каса. За Радянської влади зведено 226 житлових будинків.
Уперше село згадується в історичних документах 1649 року. Комсомольську організацію в Порогах засновано 1940 року. Секретарем її обрали Б. Квича. Парторганізацію села створено 1959 року.
Через село 1943 року проходили частини партизанського з'єднання С. А. Ковпака. Місцеві жителі І. В. Дроздюк та Ф. М. Панько були у ковпаківців провідниками.
У Порогах споруджено обеліск на честь воїнів-односельчан, які загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Пороги