Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ріпне

РІПНЕ - село, центр сільської Ради. Розташоване за 13 км від районного центру, за 19 км від залізничної станції Рожнятів. Населення - 1375 чоловік.
В Ріпному працюють нафтопромисел та газопромисел. Видобуток нафти за повоєнні роки зріс у 13 раз, газу - більш як у 20 разів.
У селі є середня школа, клуб, бібліотека, лікарня та пологовий будинок. Тут же розміщений обласний піонерський табір. За роки Радянської влади вищу та спеціальну середню освіту здобули 50, а загальну середню - 150 чоловік. У Ріпному встановлено меморіальну дошку на честь воїнів, які загинули у Великій Вітчизняній війні.
Ріпне згадується в писемних джерелах кінця XVIII століття.
В 20-х роках XX ст. на нафтопромислі Ріпного розгорнулася страйкова боротьба. Організовували страйки І. Калеман, Т. Ковальський та Левицький. 1926 року страйкарі добилися скорочення робочого дня до 8 годин. В 1937 році мешканці села збирали кошти для родин, близькі яких поляґли в боях у Іспанії. Було зібрано понад 200 злотих.

Сучасна карта - Ріпне