Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Липівка

ЛИПІВКА (до 1570 року - Матіїв, до 1948- Фірлеїв) - село, центр сільської Ради, розташоване поблизу річки Гнилої Липи, притоки Дністра, за 15 км від районного центру. Через село проходить автодорога. Населення - 953 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані села Воронів, Кліщівна, Кривня.
На території сільради колгосп ім. Калініна (центральна садиба в селі Воронові). Жителі Липівки працюють у цих колгоспах та на кар'єрах, де видобувають будівельний камінь і пісок, поклади яких тут виявлено.
У селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, медпункт.
За післявоєнний період споруджено понад 630 житлових будинків. Засновано Липівку на початку XV ст. Чотири рази татари нищили й палили село. В XVI-XVII ст.ст. Фірлеїв був містечком, тут розвивався гончарний промисел. Великої шкоди господарству й населенню містечка заподіяли в 1828 році пожежа й саранча, а в 1831 і 1855 роках - холера.
На території сіл Липівської сільради знайдено скарб римських монет (II-III ст.ст. н. е.).

Сучасна карта - Липівка