Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Молодків

МОЛОДКІВ - село, центр сільської Ради, розташоване між річками Бистрицею-Надвірнянською і Бистрицею-Солотвинською, за 20 км від райцентру, за 7 км від залізничної станції Надвірна. Через село проходить автомагістраль Долина - Надвірна. Населення - 2412 чоловік.
У селі знаходиться допоміжне господарство Солотвинського лісокомбінату. Воно має 593 га сільськогосподарських угідь, з них орної землі 535 га. Напрям сільського господарства - тваринництво, вирощування зернових культур. На території села є 5 нафтових свердловин, три з них дають нафту.
В Молодкові споруджено груповий збірний пункт нафти й газу ім. 50-річчя Жовтня, сюди надходить нафта по трубопроводах з навколишніх сіл: Космача, Стару ні, Пнева.
Більшість населення працює в допоміжному господарстві Солотвинського лісокомбінату, близько 200 чоловік зайнято в промисловості Надвірної та Солотвина.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, медпункт, відділення зв'язку. До послуг молодківців - 4 магазини, лазня.
За роки Радянської влади зведено 450 житлових будинків.
Перша письмова згадка про село належить до 1609 року. В 1739 році тут діяли опришки Довбуша. Під час першої світової війни члени української буржуазної націоналістичної організації «Січ» спалили в селі 60 хат.
В 30-х роках у селі Молодків діяв осередок КПЗУ, який об'єднував 5 членів на чолі з М. В. Мандзюком.
У селі Молодків 1939 року виникла комсомольська організація, першим секретарем її був М. М. Юрчило, вбитий українськими буржуазними націоналістами 1946 року.

Сучасна карта - Молодків