Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нивочин

НИВОЧИН - село, Центр сільської Ради. Знаходиться за 9 км від районного центру, за 31 км від найближчої залізничної станції Івано-Франківськ. Через село протікає річка Нивочинка, притока Бистриці-Солотвинської. Населення - 1958 чоловік. Сільраді підпорядковані села Гринівка, Лесівка.
У Нивочині знаходиться центральна садиба колгоспу «Перше травня». Господарство спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. Земельних угідь - 2182 га. Держава допомогла здійснити меліорацію на площі 150 га.
Діти колгоспників навчаються у восьмирічній школі. У селі є кімната В. І. Леніна, клуб, бібліотека, а також фельдшерсько-акушерський пункт з пологовим будинком, 2 магазини, їдальня, відділення зв'язку, ощадна каса. За Радянської влади споруджено 256 житлових будинків. Недалеко від Нивочина проходить газопровід Богородчани - Івано-Франківськ.
Перша письмова згадка про Нивочин є в джерелах другої половини XVII століття.
У Нивочині в березні 1940 року виник перший у районі колгосп, головою якого обрано В. Ю. Романова.
Через село 1943 року проходило партизанське з'єднання С. А. Ковпака.
В 1958 році ланкову М. В. Лесів за найкращі результати серед льонарів області нагороджено орденом Леніна.
У Лесівці народився український письменник М. Ю. Яцків (1873-1961).
В Нивочині встановлено обеліск на честь воїнів-односельчан, полеглих на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Нивочин