Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Річка

РІЧКА - село, центр сільської Ради, розташоване в східних передгір'ях Карпат, біля річки Річки, за 15 км від районного центру, 42 км від залізничної станції 3 або лотів. Населення - 2353 чоловіка.
У селі - 2 бригади колгоспу «40-річчя Великого Жовтня», центральна садиба якого в Яво рові. Напрям господарства - тваринництво.
Річка - один з старовинних центрів гуцульського мистецтва (різьба по дереву, інкрустація, гравірування, карбування тощо). Тут працюють відомі майстри, члени Спілки художників УРСР М. М. Медвідчук, В. Я. Тонюк, М. 3. Кіщук.
Є філіал Косівського художньо-впробничого об'єднання «Гуцульщина», середня і 2 початкові школи, клуб, бібліотека, 2 медпункти, 3 магазини. Понад 230 родіш справили новосілля у нових будинках.
Вперше Річка згадується в документальних джерелах 1735 року.
Під час окупації в селі діяла підпільна антифашистська група,яку очолював М. Ф. Кіщук. До неї входили І. Ф. Кіщук, М. Г. Кіщук, М. Л. Копчук, І. Л. Копчук, П. Р. Шмадюк та В. Данилович. 26 червня 1944 року члени групи перейшли лінію фронту і влилися у лави діючої Червоної Армії.

Сучасна карта - Річка