Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Томашівці

ТОМАШІВЦІ - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Болохівці, за 21 км від районного центру та залізничної станції Калуш. Населення - 1763 чоловіка. Сільській Раді підпорядковане село Перекоси.
В Томашівцях - центральна садиба колгоспу «Зоря Прикарпаття». Господарство мав 2593 га сільськогосподарських угідь, спеціалізується на виробництві яловичини.
В селі працюють восьмирічна та початкова школи, клуо, 2 бібліотеки, 2 медпункти, 2 дитячі садки, 5 торговельних підприємств, шевська і кравецька майстерні.
Перша письмова згадка про Томашівці належить до 1443 року.
У 1926 році жителі виступали проти ополячення школи, яку залишило 47 учнів. У 30-х роках в селі діяв осередок КПЗУ, до якого входили П. І. Мисак (секретар), І. А. Сенів, Ф. І. Чміль, В. І. Жолобко та ін. діяв і осередок КСМЗУ.
Уродженець села І. А. Стромило в 1937 році бився в Іспанії проти фашистів.
Під час окупації гітлерівці й бандерівці завдали великої шкоди селу. Вони спалили 3 населені пункти, понад 150 будинків, клуб, пошту, школу, вбили понад 100 жителів.
На території Томашівців знайдено крем'яні сокири та бронзовий меч доби бронзи.
На околицях Перекосів виявлено крем'яні знаряддя праці доби неоліту.

Сучасна карта - Томашівці