Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Саджава

САДЖАВА - село, центр сільської Ради. Розташоване вздовж берегів річки Саджавки, притоки Бистриці-Солотвинської. Віддалена від Богородчан на 7 км, від найближчої залізничної станції Івано-Франківськ - 25 км. Населення - 1972 чоловіка. Сільраді підпорядковане село Глибівка.
У Саджаві є колгосп ім. Леніна, який має 1890 га земельних угідь. Виробничий напрям господарства - рільництво, вирощується льон-довгунець, озимі пшениця й жито, картопля, кукурудза і кормові буряки.
Партійну організацію створено у серпні 1955 року, комсомольську - в лютому 1940 року. У Саджаві споруджено клуб, хату-читальню. Є будинок культури, бібліотека, середня школа. В 1962 році відкрито лікарню, працює зуболікарський кабінет. В селі побудовано пекарню, лазню, працюють 3 продовольчі і промтоварний магазини, філія зв'язку.
За роки Радянської влади вищу та середню освіту здобули 360 місцевих жителів.
Уперше село згадується в історичних джерелах 1492 року.
Про перемогу Великої Жовтневої соціалістичної революції жителі дізналися від своїх односельчан Ю. Урсуляка і М. Палька, які в період першої світової війни здалися в полон російській армії, а потім повернулися додому.
Через село проходило партизанське з'єднання С. А. Ковпака.
Уродженці села М. Ф. Петрів та М. Д. Соловей були учасниками штурму Берліна. В 1969 році на території села відкрито газове родовище. У Саджаві є пам'ятник жителям села, що полягли на фронтах Великої Вітчизняної війни. Саджавці спорудили пам'ятник парашутистці-розвідниці А. Г. Верещагіній, що була десантована 1944 року до Саджави і загинула від рук оунівських
бандитів. Ім'я відважної розвідниці та місце поховання встановили юні слідопити середньої школи. Піонерській дружині школи присвоєно ім'я Антоніни Верещагіної.
Поблизу Саджави знайдено крем'яні знаряддя праці доби міді-бронзи.

Сучасна карта - Саджава