Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Міжгір'я

МІЖГІР'Я (до 1963 року - Майдан) - село, центр сільської Ради, віддаль до районного центру 15 км, до залізничної станції Надвірна 23 км. Через село протікає річка Луква, притока Дністра. Населення - 737 чоловік. Переважна більшість жителів працює на бурових нафторозвідки.
Є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, а також три магазини.
В історичних джерелах село уперше згадується в 1785-1788 рр. У лютому 1915 року за Міжгір'я йшли бої між російською та австроугорською арміями.
1932 року робітники Майданського нафтопромислу брали участь у загальному страйку нафтовиків воєводства. У вересні 1939 року жителі села були учасниками демонстрації та мітингу, що відбувалися в Росільній на честь Червоної Армії-визволительки. Вже у жовтні 1939 року в Майдані створюється комсомольська організація.
В 1944 році через Міжгір'я проходив партизанський загін «Іскра» під командуванням Г. Кулагіна. Недалеко від села стався дводенний бій з фашистами та оунівцями, які зазнали значних втрат.
На честь воїнів, що полягли у Великій Вітчизняній війні, в селі відкрито пам'ятник.

Сучасна карта - Міжгір'я