Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Верхня

ВЕРХНЯ - село, центр сільської Ради, лежить за 10 км від районного центру та за 12 км від залізничної станції Калуш. Населення - 2677 чоловік.
У селі розташована центральна садиба колгоспу ім. Ілліча. За господарством закріплено 2025 га сільськогосподарських угідь. Артіль спеціалізується на виробництві м'яса та вирощуванні льону. Передові ланкові А. І. Прокопів та О. Д. Микитин удостоєні високих урядових нагород.
В селі є середня школа, клуб, бібліотека, поліклініка, аптека, торговельні підприємства і підприємства громадського харчування. За післявоєнний період споруджено 450 будішків.
Верхня уперше згадується в історичних джерелах 1506 року. Влітку 1918 року селяни Верхньої підтримали страйкуючих робітників - калійників Калуша.В селі діяв осередок КПЗУ, до якого входили І. Мельник, В. Яковина, М. І. Когут та інші.

Сучасна карта - Верхня