Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ланчин

ЛАНЧИН - селище міського типу, центр селищної Ради, залізнична станція на лінії Коломия-Рахів. До Надвірної 25 км. Населення - 5713 чоловік. До складу селищної Ради входить село Добротів.
У Ланчіші знаходяться райоб'єднання «Сільгосптехніки», центральна садиба колгоспу «50- річчя Жовтня». За господарством закріплено 3486 га землі.
Виробничий напрямок - відгодівля великої рогатої худоби і вирощування льону-довгунця. На площі 320 га проведено гончарний дренаж. Кращим виробничникам М. Д. Менів і Гь Д. Дем'янчук присвоєно звання почесного колгоспника.
Діти Ланчина навчаються у середній та двох початкових школах. Жителі селища користуються
2 бібліотеками, будинком культури. В селищі є лікарня, поліклініка, аптека, обласний дитячий санаторій, 11 магазинів, пекарня, майстерні побутового обслуговування.
За післявоєнні роки зведено 260 нових будинків. Збудовано також 7 двоповерхових будинків, нове приміщення ресторану та універмагу.
Жителі Ланчина брали активну участь у визвольній боротьбі в 1648-1654 роках. У 40-х роках XVIII ст. тут чинив розправу над багатіями Олекса Довбуш.
В боях за визволення селища полягло 120 радянських воїнів, серед них - Герой Радянського Союзу М. Т. Лучок.
Вихідцем із Ланчина є український радянський поет Ю. А. Шкрумеляк.
В Ланчині виявлено післяпалеолітичяу стоянку, а в Добротові - крем'яні знаряддя праці доби пізнього палеоліту.

Сучасна карта - Ланчин