Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Перерісль

ПЕРЕРІСЛЬ - село, центр сільської Ради, розташоване в 9 км від районного центру. Через село проходить автомобільна дорога ІваноФранківськ-Надвірна. Населення - 2105 чоловік. Сільраді підпорядковані села Лісна Тарновиця та Фітьків.
Місцевий колгосп ім. Леніна має виробничий напрям - рільництво й тваринництво. У господарстві є 4249 га землі, в т. ч. 1991 га орної. У колгоспі розвиваються допоміжні промисли: працюють цех переробки овочів і фруктів, олійниця, млин, пилорама. Передовики виробництва - доярка Я. Ю. Драгомирецька, ланкова П. І. Передрук, директор Переріслянської середньої школи П. М. Левицька нагороджені орденом Леніна.
Діти навчаються у середній школі. Колгоспники користуються бібліотекою, будинком куль
тури, до їх послуг дитячий садок, дитячі ясла, медпункт з пологовим відділенням. У селі є універмаг, 2 продуктові магазини, чайна. За післявоєнні роки побудовано 200 будинків. У 1967 році до 50-річчя Великого Жовтня в Переріслі встановлено пам'ятник В. І. Леніну.
Перша письмова згадка про село належить до 1485 року.
Комсомольську організацію в селі створено в 1939 році, першим секретарем її був 10. І. Андрусяк, якого закатували німецько-фашистські окупанти.
На території Перерісля зберігся могильник культури карпатських курганів.

Сучасна карта - Перерісль