Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Русів

РУСІВ - село, входить до складу Потічківської сільської Ради. До райцентру - 8 км, до залізничної станції Снятин - 14 км. Населення - 1211 чоловік.
У селі розміщена центральна садиба колгоспу ім. В. С. Стефаника. Господарство має 2637 га сільськогосподарських угідь, у т. ч.
2407 га орної. Бригада в Русові має відповідно 1337 і 1037 га. Напрям - зернове й м'ясо-молочне виробництво. За досягнуті успіхи у вирощуванні овочевих культур бригадира садовогородньої бригади Т. М. Радомського нагороджено орденом Леніна.
Є восьмирічна школа, палац культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку, 2 магазини, майстерні побуткомбінату. За післявоєнні роки споруджено 150 нових житлових будинків, 115 чоловік здобули вищу й середню освіту.
Перша згадка про село належить до 1443 року.
Через безземелля й злидні з села емігрувало за кордон понад 200 сімей.
В Русові народився видатний український письменник-новеліст Василь Семенович Стефаник (1871 -1936). Тут він прожив і творив все своє життя. На місцевому матеріалі написав «Кленові листки», «Камінний хрест», «Злодій», «Новина» та інші новели. 1941 року в будинку письменника відкрито літературно-меморіальний музей В. С. Стефаника. Директором музею працює син письменника - Кирило Васильович. Стефаник.
Київська кіностудія ім. О. П. Довженка за мотивами новел В. С. Стефаника зняла в 1968 році художній фільм «Камінний хрест». Зйомки відбувалися в селах Беле луї та Русові. Головну роль Іванихи виконала 73-річна жителька, самодіяльна артистка К. М. Матеїк. У Русові вона зіграла понад 500 ролей.
В селі народився український радянський письменник Т. С. Мпгаль.

Сучасна карта - Русів