Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гута

ГУТА - село, центр сільської Ради, знаходиться у долині річки Бистриці-Солотвинської, за 34 км від районного центру, за 36 км від найближчої залізничної станції Надвірна. Через село проходить автомагістраль та вузькоколійна залізниця. Населення - 662 чоловіка.
На території села розміщено Межиріцьке, Гутівське та Сивульське лісництва, лісопункт Солотвинського лісокомбінату. Село має восьмирічну школу, клуб, бібліотеку, а також здоровпункт з пологовим будинком, їдальню, пекарню, магазин, шевську майстерню. Відкрито ленінські кімнати в школі та клубі. В Гуті працює стаціонарна кіноустановка.
1939 року тут створено комсомольську організацію з 7 чоловік, яку очолював М. І. Квич. Першим головою сільської Ради села Гута був Д. Лешко, він загинув від рук оунівців.
У Гуті встановлено обеліск на честь воїнів, що загинули під час визволення села від фашистських загарбників. В 1966 році відкрито пам'ятник радянському воїну-прикордоннику 3. Я. Мозговому,який поліг у нерівній боротьбі з українськими буржуазними націоналістами.

Сучасна карта - Гута