Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Шешори

ШЕШОРИ - село, центр сільської Ради, розташоване в доліші річки Пістинки, за 12 км від районного центру, 30 км від залізничної станції Коломия. Населення - 1831 чоловік. Сільраді підпорядковане село Прокурава.
Шешорська бригада радгоспу «Брустурівський» спеціалізується на тваринництві. Лісництво Коломийського лісокомбінату, що міститься в селі, має 3863 га лісу.
В селі є восьмирічна і початкова школи, клуб з стаціонарною кіноустановкою, бібліотека, медпункт, 4 магазини. При школі працює музей, де зібрано зразки народної творчості,- килими, вишивки, писанки, топірці, трембіти тощо.
На правому березі Пістинки будується туристське містечко. 1969 року в Шешорах побувало понад 24 тис. туристів з усіх куточків Радянського Союзу. Біля «Малого водопаду» споруджено будинок відпочішку для робітників Коломийського заводу сільгоспмашин.
На околицях села знайдено кам'яні знаряддя праці доби бронзи.
Перша письмова згадка про Шешори належить до 1445 року. В 1817 році тут діяв загін опришків під керівництвом Мозорука з Прокурави. В загоні перебували мешканці Шешорів - Ф. Слижук, М. Мельник та ін. В 1936 році жителі села на власні кошти побудували пам'ятник Т. Г. Шевченку.
Під час німецько-фашистської окупації жителі села подавали допомогу партизанам.
В Шешорах народилася й виросла майстер народної творчості, лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка Г. В. Василащук.

Сучасна карта - Шешори