Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гірське

ГІРСЬКЕ (до 1939 року - Горішній Іспас) - село, центр сільської Ради, розкинулося на правому березі річки Пістинки, за 18 км від районного центру, 15 км від залізничної станції Коломия. Населення - 1380 чоловік. Сільраді підпорядковане село Долішнє (до 1939 року - Долішній Іспас).
На території села розташована центральна садиба радгоспу «Косівський». Напрям господарства - м'ясо-молочний. Радгосп має 4600 га сільськогосподарських угідь.
В селі є середня школа, клуб, бібліотека, медпункт, відділення зв'язку, 2 магазини.
На околицях села знайдено кам'яні знаряддя праці доби міді.
Мешканці села в 1648 році разом з іншими повстанцями палили маєтки в Лючі й Дебеславцях. 1708 року в Станіславі було засуджено до страти двох опришків Максима і Яцка з Іспаса Горішнього. 1756 року в районі села діяв загін опришків Івана Бойчука.
В 1890 році М. Павлик організував тут осередок радикальної партії, який очолював селянин П. Лаврук (1897 року його було обрано послом до сейму від радикальної партії). 20 січня 1906 року в селі відбувся багатолюдний мітинг, на ньому виступили П. Лаврук та М. Павлик, вимагаючи загального виборчого права.
У 1928 році в селі засновано осередок КПЗУ, ним керував М. І. Гоянюк. За революційну діяльність комуністів М. І. Курліковського, М. І. Гоянюка, М. Г. Бежука в 1935 році було заарештовано й засуджено на 7 років тюремного ув'язнення.

Сучасна карта - Гірське