Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Блюдники

БЛЮДНИКИ - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі річки Лімниці при впадінні її у Дністер, за 9 км від районного центру та залізничної станції Галич. Від Блюдників до Івано-Франківська можна дістатися автошляхом. Населення - 1076 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Ганнівці, Курипів, Пукасівці, Темирівці.
Місцевий колгосп «Маяк» спеціалізується на виробництві молока. Має 2375 га земельних угідь, млин, пилораму, тваринницькі ферми. На колгоспних полях працює 12 тракторів, З зернові комбайни, 9 сівалок, 2 льономолотарки, 14 автомашин.
У селі є середня школа, клуб, бібліотека, лікарня, аптека, філія зв'язку, ощадна каса, 2 магазини. Щороку більшає радіоі телевізійних антен.
Перша письмова згадка про Блюдники належить до 1443 року. За участь населення у визвольній війні українського народу 1648-1654 рр. село зруйнували дощенту польські війська.
В 1943 році мешканці села допомагали партизанам-ковпаківцям, які тут проходили.
Воїнам, що загинули, визволяючи село від фашистських загарбників, встановлено обеліск.
Поблизу села є кілька стародавніх курганів. В Блюдниках знайдено бронзові, а у Ганнівцях та Темирівцях - кам'яні знаряддя праці доби бронзи.

Сучасна карта - Блюдники