Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бистриця

БИСТРИЦЯ (до 1946 року - Рафайлова) - село, центр сільської Ради, знаходиться на віддалі 34 км від районного центру, 36 км від залізничної станції Надвірна. Через село протікає річка Бистриця-Надвірнянська. З районним центром воно зв'язане авто дорогою  Надвірна-Бистриця. Населення - 1016 чоловік. До складу сільради входять село Климпуші та селища Згари й Причіл.
У селі розташовано Бистрицький лісопункт Надвірнянського лісокомбінату, три лісництва: Довжинецьке, Бистрицьке та Річанське. Тракторист лісопункту Р. А. Б ари ляк нагороджений орденом Леніна.
У Бистриці є восьмирічна школа ім. Г. С. Кулагіна, бібліотека, клуб, фельдшерсько - акушерський пункт, їдальня, 3 магазини, філія зв'язку та ощадна каса. В селі побудовано робітничий клуб, є стаціонарна кіноустановка, 8 гуртожитків. За післявоєнний час зведено 142 будинки.
1943 року тут побували ковпаківці. У червні 1944 року в урочищі Солотруці на відпочинок зупинявся загін радянських партизанів «Іскра» під командуванням Г. С. Кулагіна. У нерівному бою з оунівцями командир та кілька народних месників загинули. 8 травня 1966 року в Бистриці відкрито пам'ятник партизанам-іскрівцям.

Сучасна карта - Бистриця