Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Старі Кривотули

СТАРІ КРИВОТУЛИ - село, центр сільської Ради, лежить у долині річки Ворони, за 28 км від районного центру та за 7 км від найближчої залізничної станції Отиня. Через село проходить автомагістраль Івано-Франківськ-Коломия. Населення-2111 чоловік. Сільраді підпорядковане село Красилівка.
Тут розміщується центральна садиба колгоспу «Ленінська іскра». Артіль має 3214 га земельних угідь. Напрям господарства зернотваринницький. Є млин, пилорама, цегельний завод.
За здобуті успіхи в розвитку господарства урядових нагород удостоєні Є. К. Гундяк та В. Ю. Тріщук. Голова колгоспу М. М. Стефанків був учасником III Всесоюзного з'їзду колгоспників.
Працюють восьмирічна школа, бібліотека, клуб відмінної роботи; фельдшерсько-акушерський пункт. За останні роки споруджено 113 житлових будинків.
Перша літописна згадка про село належить до 1436 року.
Через село в 1943 році проходили загони партизанського з'єднання С. А. Ковпака. Населення подавало їм всебічну допомогу.
Для увіковічнення пам'яті воїнів Великої Вітчизняної війни у селі споруджено пам'ятникобеліск.

Сучасна карта - Старі Кривотули