Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Братківці

БРАТКІВЦІ - село, центр сільської Ради. Розташовані за 20 км від Івано-Франківська. В селі-залізнична станція на лінії Івано-Франківськ-Рахів. Населення - 2070 чоловік.
В селі - центральна садиба колгоспу «Перемога». Господарство має 893 га сільськогосподарських угідь. Основний напрям - рільництво. Є водяний млин, кормоцех, пункт штучного запліднення.
Працюють восьмирічна школа, клуб відмінної роботи, бібліотека; медпункт, відділення зв'язку, універмаг. За останні два десятиріччя споруджено 237 будинків.
На території села виявлено курганний могильник доби пізньої бронзи (XV-XII ст. до н. е.). Перша письмова згадка про Братківці належить до 1447 року. В 20-30-х роках XX ст. тут діяли осередок КПЗУ та організація «Сельроб».
1943 року через село проходили загони партизанського з'єднання С. А. Ковпака, яким місцеві жптелі подавали всебічну допомогу. Провідником народних месників був В. М. Ковалюк.
На честь загиблих активістів села і радянських воїнів встановлено пам'ятник-обеліск.
Вихідцем з села є український радянський письменник Р. М. Федорів.

Сучасна карта - Братківці