Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вікторів

ВІКТОРІВ - село, центр сільської Ради, лежить за 15 км від районного центру та за 7 км від залізничної станції Ценжів. Через село проходять автодорога на Комарів та Івано-Франківськ. Населення - 2567 чоловік. Сільській Раді підпорядковане село Височанка.
Колгосп «Здобуток Жовтня» спеціалізується на молочному тваринництві. Земельних угідь - 2953 га. У селі відкрито 3 льонопереробні пункти.
У Вікторові 2 восьмирічні школи, клуб, З бібліотеки, дитячі ясла, лікарня, 4 магазини. Побудовано 824 житлові будинки.
1648 року 15-тисячну повстанську армію, що діяла на Покутті, очолив уродженець села Вікторова Семен Височан. Його батько Гнат Височан заснував село Височанку.
Під час кривавих баденівських виборів до австрійського парламенту у 1897 році селяни Вікторова активно виступали проти виборчої системи.
У 1901 - 1902 рр. в селі жив і творив український композитор Д. Січинський, який написав тут кілька пісень і організував хор «Боян».
8 листопада 1939 року в селі відбувся волосний зліт молоді. Понад 1000 юнаків та дівчат з 9 сіл обговорювали питання про створення комсомольської організації.
1967 року на ознаменування 50-х роковин Великої Жовтневої соціалістичної революції у селі відкрито пам'ятник загиблим воїнам, які визволяли село, і тим, хто віддав своє життя за перемогу Радянської влади.
У Вікторові виявлено поселення трипільської культури, курганні поховання доби бронзи, монети й бронзові прикраси перших століть н. е. та давньоруське городище IX-XIII століть.

Сучасна карта - Вікторів