Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Рошнів

РОШНІВ - село, центр сільської Ради, лежить за 26 км від залізничної станції ІваноФранківськ. Населення - 1451 чоловік. Сільраді підпорядковане село Милування.
Є колгосп «Заповіт Леніна», за яким закріплено 2987 га сільськогосподарських угідь. Основний напрям господарства - овочево-зерновий. Вирощуються технічні культури.
Щорічно колгосп відгодовує 1000 голів великої рогатої худоби. З допоміжних галузей господарства є 2 млини, 2 пилорами, цегельня.
Працюють середня школа, бібліотека, клуб; медпункт, лазня. Споруджено 246 житлових будинків. У 1920-1922 рр. в Милуванні проживав видатний український письменник В. Самійленко. До нього в цей час приїздив письменник Марко Черемшина.
Під час визволення села було знищено 200 ворожих солдатів і офіцерів. Кулеметник В. О. Рогозін загинув смертю хоробрих. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Загиблим воїнам споруджено пам'ятник.
В селі виявлено чотири стоянки доби пізнього палеоліту.

Сучасна карта - Рошнів