Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Маринопіль

МАРИНОПІЛЬ (до 1939 р.- Маріамполь) - село, центр сільської Ради, лежить на лівому березі Дністра, за 16 км від районного центру, з яким з'єднане шосейною дорогою, та за 7 км від залізничної станції Дубівці. Населення - 1193 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані села Вовчків та Водники.
В селі - центральна садиба колгоспу «Радянська Галичина». Господарство спеціалізується на виробництві молока. Має 2350,7 га земельних угідь. Є в селі лугомеліоративна станція, млин.
Тут працюють середня школа, клуб, бібліотека, лікарня (з амбулаторією, рентгеном, пологовим будинком, зубним відділом і аптекою), дитячий садок і ясла, 3 магазини, цех безалкогольних напоїв, їдальня, дитячий будинок, філія зв'язку, ощадна каса.
На місці села в період Галицько-Волинського князівства існувала фортеця. Нинішнє село засновано навколо замку, спорудженого в 1691 році.
У Маринополі височить обеліск радянським воїнам, що загинули тут під час Великої Вітчизняної війни.
На території Маринополя виявлено 4 пізньопалеолітичні стоянки, та по одній - у Водниках і Вовчківцях.

Сучасна карта - Маринопіль