Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Устя

УСТЯ - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі Пруту, за 7 км від районного центру, 12 км від залізничної станції Снятин. Через село протікає річка Белелуйка, проходить автомагістраль Івано-Франківськ-Чернівці. Населення - 1112 чоловік. Сільраді підпорядковані села Будилів, Микулинці, Орелець, Тулова.
Бригада колгоспу ім. В. І. Леніна (центральна садиба в Микулинцях) - передове господарство. Починаючи з 1958 року, колгосп щорічно є постійним учасником ВДНГ СРСР. Доярка бригади Г. С. Лелюк нагороджена орденом Леніна.
В Усті є середня школа, клуб, бібліотека, медпункт, відділення зв'язку, побутові майстерні, 2 торговельні підприємства. Понад 150 родин справили новосілля.
Перші згадки про Устя належать до XVII ст. 16 липня 1908 року в селі виступав перед своїми виборцями депутат австрійського парламенту, письменник В. С. Стефаник.
У 1927 році в Усті було створено організацію «Сельроб-єдність».
На кошти селян у 1934 році встановлено пам'ятник Т. Г. Шевченку.
В селі народився видатний діяч комуністичного руху в Західній Україні В. І. Порайко. Він був наркомом юстиції УРСР 30-х років. Вихідцем села Микулинців є народний художник СРСР В. І. Касіян.
На околицях села Орельця знайдено бронзовий наконечник від списа доби пізньої бронзи. В Будилові та Усті виявлено 2 поселення ранньослов'янської черняхівської культури. В Усті виявлено також давньоруське поселення.

Сучасна карта - Устя