Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Яблунів

ЯБЛУНІВ - селище міського типу, центрселищної Ради, лежить на лівому березі річки Лючки, за 16 км від районного центру, 20 км від залізничної станції Коломия. Населення - 1540 чоловік.
На території Яблунова розташована центральна садиба колгоспу ім. Я. Галана. Напрям господарства - тваринництво і льонарство. Артіль має 6772 га сільськогосподарських угідь.
З 1953 року в Яблунові працює філія Косівського об'єднання художніх виробів «Гуцульщина». Є середня школа, будинок культури, бібліотека, поліклініка, пологовий будинок, аптека, 12 магазинів, їдальня.
Яблунів засновано наприкінці XVI ст. Тут зі своїми загонами були Олекса Довбуш, Василь Баюрак, Іван Бойчук. 4 березня 1880 року поліція арештувала в Яблунові І. Франка, а в 1934 році - Я. Галана.
Влітку 1943 року на околицях селища діяло партизанське з'єднання С. А. Ковпака.
Радянським воїнам, які полягли за визволення селища, і місцевим жителям - жертвам буржуазних націоналістів - встановлено пам'ятник. В 1967 році споруджено пам'ятник І. Франку. В Яблунові народився український радянський письменник В. І. Атаманюк.

Сучасна карта - Яблунів