Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стратин

СТРАТИН - село, центр сільської Ради, простяглося вздовж річки Студеного Потоку, за 16 км від районного центру, за 12 км від залізничної станції Пуків. Населення - 1247 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Пилипівці та Погребівка.
У Стратині центральна садиба колгоспу «Ленінець». Виробничий напрям господарства - рільництво й тваринництво. Колгосп має 829 га землі, пилораму, млин.
Є середня школа, будинок культури, бібліотека, медпункт, 3 магазини, філія зв'язку. Село заново перебудоване. Тут споруджено понад 520 житлових будинків. За післявоєнні роки кожний шостий житель села здобув середню або вищу освіту. Багато вихідців із села працюють вчителями, лікарями, інженерами.
Перша письмова згадка про Стратин належить до 1464 року.
Власник села Г. Балабан заснував тут друкарню у 1599 і школу в 1602 роках. Друкарем і видавцем був відомий діяч української культури й освіти Памво Беринда.
Частини Червоної Армії у серпні 1920 року визволили село від білополяків. Тоді ж частіша
селян-бідняків вступила до загонів Червоного козацтва.
В селі споруджено пам'ятники В. І. Леніну та Т. Г. Шевченку.

Сучасна карта - Стратин