Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тустань

ТУСТАНЬ - село, центр сільської Ради, лежить на лівому березі Дністра, за 2,5 км від районного центру та залізничної станції Галич. Через село проходить автошлях на Галич та Підгайці. Населення - 527 чоловік. Сільській Раді підпорядковані села Медуха, Межигірці, Семаківці, Хоростків.
На території села - центральна садиба колгоспу «Ленінським шляхом».
Господарство має 2551,6 га землі, спеціалізується на виробництві свинини. За високі врожаї кукурудзи колгосп був учасником ВДНГ СРСР у 1963 році і нагороджений дипломом II ступеня. У 1965 році він завоював районний перехідний Червоний прапор за високий надій молока і виконання зобов'язань по продажу м'яса державі.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, медпункт, 3 магазини, дитячі ясла. За Радянської влади село наполовину перебудовано, новоселами стало 62 сім'ї.
У XII-XIII ст. ст. Тустань була місцем стоянки річкових суден, які ходили по Дністру.
Перша письмова згадка про село датується 1621 роком. На той час воно іменувалось Хоростків або Тустань. Пізніше за селом закріпилась назва Тустань.
На території Тустані виявлено поселення давньоруських часів, а на території Медухи - кам'яні знаряддя праці доби бронзи та антропоморфна фігура.
Вихідцем а села є відомий український педагог, перекладач, лексикограф XVI ст. Лаврентій Зизаній.

Сучасна карта - Тустань