Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Голови

ГОЛОВИ - село, центр сільської Ради, розкинулось у Карпатах, за 27 км від районного центру, 55 км від залізничної станції Вижниця. Через село протікають Біла Річка й Чорна Річка. Населення - 1939 чоловік. Сільраді підпорядковане село Чорна Річка.
Тут живуть і працюють члени бригади колгоспу ім. Франка. Напрям господарства - тваринницький, розвинуте бджільництво.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, 3 медпункти, 2 магазини.
Перші згадки про Голови містить Йосифінська метрика під 1785-1788 рр. В селі народився Петро Шекерик-Доників - активний діяч радикальної партії, збирач етнографічних матеріалів, один з активних акторів Гуцульського театру.
На початку XX ст. у Головах учителював український етнограф Л. Гарматій, автор спогадів про І. Франка та М. Коцюбинського. В селі перебували відомий український письменник Г. Хоткевич, чеський етнограф Ф. Ржегорж, польський композитор С. Мерчинський.
У 20-30-х роках діяла організація «Сельробу», яку очолював В. С. Гаврилюк. 1938 року в Головах на Перше травня майоріли червоні прапори.
В селі височить обеліск на честь учасників повстання проти панської Польщі в 1920 році.

Сучасна карта - Голови