Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Джурів

ДЖУРІВ - село, центр сільської Ради, лежить на правому березі річки Рибниці, за 21 км від районного центру, 15 км від залізничної станції Заболотів. Населення - 1989 чоловік.
У Джурові - центральна садиба колгоспу «Верховина». Виробничий напрям артілі - рослинництво й тваринництво. Провідна технічна культура - тютюн, дає 30 проц. всіх прибутків колгоспу. Розвинуті також допоміжні галузі господарства: виробництво черепиці, залізобетонних блоків, плит для тротуарів, виплітанню з лози побутових речей. Добре налагоджено ткацтво та вишивання.
В селі розташовані державні підприємства - хімічний та цегельний заводи, два млини.
Тут є середня школа, дитячий садок, клуб, бібліотека, поліклініка, лікарня, 4 магазини, чайна.
Майже 100 чоловік Джурова здобули середню та вищу освіту. В. В. ФедоруК став кандидатом фізико-математичнпх наук, викладає в Чернівецькому державному університеті.
Перша документальна згадка про Джурів належить до 1394 року. В середині XIX ст. в селі працювала ґуральня, а в 60-х роках тут відкрили шахту по видобутку кам'яного вугілля.
З 20-х років у Джурові діяв осередок КПЗУ, до якого входили М. Шулепа, Ю. Косован, С. Гордій, Г. Шулепа, С. Тимошук та інші.
Жителя села Ю. Й. Пантелюка обирали посланцем до Народних Зборів Західної України. Він був одним з зачинателів колективного господарства Джурова.
Під час фашистської окупації житель Джурова С. Г. Гордій став актйвним учасником Заболотівської підпільної комуністичної організації. В центрі села встановлено пам'ятник загиблим односельчанам.
У Джурові виявлено могильник доби міді.

Сучасна карта - Джурів