Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Явче

ЯВЧЕ - село, центр сільської Ради, розташоване за 16 км від Рогатина, за 8 км від залізничної станції Помонята. Населення - 1053 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Йосипівка та Межигаї.
У Явчому - центральна садиба колгоспу «Червоний прапор». Артіль має 1910 га земельних угідь. Спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби.
В селі є середня школа, клуб, бібліотека, медпункт, магазин.
Перша письмова згадка про село належить до 1441 року.
У 1648 році селяни Явчого приєдналися до загальнонародної боротьби українського народу проти польської шляхти. Під впливом російської революції 1905-1907 рр. в Явчому відбувся селянський страйк.
Вихідцем із села був діяч більшовицької партії М. В. Левицький (1891-1933). На приміщенні школи встановлено меморіальну дошку, присвячену цьому діячеві.
Фундатором організації «Сельроб-єдності», яка потім перетворилася в осередок КПЗУ, був І. Ф. Ковалів. Його обрали депутатом Народних Зборів.

Сучасна карта - Явче