Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кропивник

КРОПИВНИК - село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км від районного центру та залізничної станції Калуш. Населення - 2577 чоловік. Сільраді підпорядковані села Кадобна та Сивка-Калуська.
На території села розташовано центральну садибу колгоспу «Ленінська зоря». Виробничий напрям господарства - льонарство і м'ясо-молочне тваринництво. За господарством закріплено понад 3300 га сільськогосподарських угідь. Передовики виробшщтва ланкова Г. І. Шеремета, доярка М. І. Шеремета, тракторист М. І. Бреславський удостоєні урядових нагород.
У Кропивнику є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерськпй пункт. У післявоєнні роки зведено 500 житлових будинків.
У районі Кропивника й Сивки-Калуської знайдено родовища калійних солей. У Кропивнику споруджується великий промисловий комплекс Калуського хіміко-металургійного комбінату. Стала до ладу вже нова потужна шахта, хімічний завод, хімічна фабрика, магнієвий завод.
Під час визвольної війни українського народу (1648-1654 рр.) жителі Кропивника, Кадобної та Сивки-Калуської брали участь у боротьбі проти польської шляхти. Очолював їх житель Кадобної І. Півторак. У 1670 році селяни Кадобної та Сивки-Калуської напали на католицький монастир у Голині.
У вересні 1930 року тут проходив страйк 200 робітників копальні калійних солей на знак солідарності з страйкуючими робітниками Калуша.
Фашистські окупанти з допомогою українських буржуазних націоналістів спалили дві
третини села, у т. ч. школу, клуб, бібліотеку, шахту, вбили понад 100 жителів села.
У селі народився відомий діяч КПЗУ Б. К. Дудикевич. Тепер він директор Львівського філіалу Центрального музею В. І. Леніна.
1937 року в Сивці-Калуській організовано осередок КПЗУ. В Кропивнику споруджено пам'ятник В. І. Леніну. Поблизу села Кадобної знайдено крем'яні знаряддя праці доби міді, а в околицях Сивки - могильник доби бронзи.

Сучасна карта - Кропивник