Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Горішнє Залуччя

ГОРІШНЄ ЗАЛУЧЧЯ - село, центр сільської Ради, лежить за 6 км від районного центру на лівому березі Черемошу. До залізничної станції Снятин - 1,5 км. Населення - 1489 чоловік. Сільраді підпорядковані села Долішнє Залуччя та Хутір-Будилів.
У селі Горішньому Залуччі розміщується бригада колгоспу ім. Марка Черемшини. За господарством закріплено 1552 га сільськогосподарських угідь. У селі також розташовані державні підприємства: Снятинське відділення «Сільгосптехніки», консервний завод, спиртозавод, млин, лісопильний завод, міжколгоспбуд, заготзерно.
У Горішньому Залуччі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, лікарня, відділення зв'язку, медичний пункт, 3 крамниці, їдальня.
Виникнення Горішнього Залуччя належить до 1449 року.
Мешканці села писали скаргу на поміщика, яку І. Я. Франко в 1892 році вмістив у газеті «Діло» під назвою «Одна карточка з історії нашої народної школи».
З 30-х років тут діяв осередок КПЗУ. Очолював його П. В. Гоян.
У селі встановлено обеліск воїнам, що загинули на фронтах Великої Вітчизняної війни.

Сучасна карта - Горішнє Залуччя