Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кулачин

КУЛАЧИН - село, центр сільської Ради, розкинулося на лівому березі Пруту, за 1 км від районного центру, 6 км від залізничної станції Снятин. Населення - 1950 чоловік.
У селі розташована бригада колгоспу ім. Марка Черемшини. За нею закріплено 407 га сільськогосподарських угідь. Хлібороби вирощують зернові культури та цукрові буряки. Розвинуте птахівництво. На території Кулачина працює державний цегельно-черепичний завод.
У Кулачині є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, ясла-садок, медпункт, 3 магазини, побутові майстерні; споруджено 220 житлових будинків.
Перша згадка про Кулачин належить до 1775 року.
В 1938 році на цегельному заводі відбувся страйк робітників, організаторами його були члени КПЗУ В. Д. Гончарик, В. О. Гуцуляк, М. О. Бордун.
Тут є історичні пам'ятники: невідомій дівчині, що загинула в боях з татарами у XIII ст., пам'ятник на відзначення скасування кріпацтва, пам'ятник загиблим солдатам у першій світовій війні.

Сучасна карта - Кулачин