Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Довгопілля

ДОВГОПІЛЛЯ - село, центр сільської Ради, лежить на березі річки Білого Черемошу, за 25 км від районного центру та 42 км від залізничної станції Вижниця. Населення - 498 чоловік. Сільській Раді підпорядковані населені пункти Кохан і Полянки.
У Довгопільському колгоспі ім. XXII з'їзду КПРС розвинуто м'ясо-молочне тваринництво. За господарством закріплено 7813 га сільськогосподарських угідь, воно має пилораму, млин, цегельню, майстерні. Доярку Г. 10. Кічеряк нагороджено орденом Леніна.
Сучасне Довгопілля - впорядковане село. Воно має восьмирічну школу, будинок культури, бібліотеку, медпункт, пологовий будинок, дитячий садок, 2 магазини, їдальню.
Перша письмова згадка про село належить до 1500 року. В 1698 році жителі Довгопілля, приєднавшись до опришківського загону, напали на місто Косів. У 1742 році народний месник
Олекса Довбуш розправився з довгопільським багатієм Дідушком.
Село Довгопілля було базою загону Василя Баюрака. Селяни В. Дячук, П. Біщук постачали опришкам продукти харчування, порох, повідомляли про пересування каральних загонів.
На початку XX ст. понад 30 чоловік емігрували до Канади, Бразілії,  США, шукаючи роботи. 1920 року селяни Довгопілля брали участь у повстанні проти польських окупантів.
У 1898 році в селі відпочивав І. Франко. Тут він написав оповідання «Гуцульський король», а художник І. Труш - портрети І. Я. Франка та В. С. Стефаника.
Під час першої світової війни у Довгопіллі побував В. І. Чапаєв.
На околицях Довгопілля трапляються знахідки знарядь праці доби бронзи.

Сучасна карта - Довгопілля