Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Попельники

ПОПЕЛЬНИКИ - село, центр сільської Ради, розташоване на лівому березі Черемошу, за 19 км від районного центру, 14 км від залізничної станції Снятин. Населення 1481 чоловік. Сільраді підпорядковане село Тучапи.
Бригада колгоспу «Верховина», центр якого міститься в селі Джурові, спеціалізується на відгодівлі великої рогатої худоби. За бригадою закріплено 1210 га сільськогосподарських угідь.
За післявоєнні роки у Попельниках побудовано 210 житлових будинків.
В селі працює восьмирічна школа, клуб, бібліотека, медпункт, відділення зв'язку, 3 магазини.
Перші документальні відомості про Попельниіш знайдено в історичних джерелах за 1784 рік.
У 1930 році в селі було створено організацію «Сельроб-єдність».
За ініціативою членів організації 1933 року проведено страйк. Селяни відмовились жати панський хліб за 12-й сніп і косити сіно за 10-у копицю.
З 1932 року в Попельниках працював підпільний антирелігійний комітет, який проводив атеїстичну пропаганду серед населення.
За бойові заслуги у Великій Вітчизняній війні нагороджено понад 150 чоловік. Односельчанам, що полягли в боях за Радянську владу, встановлено обеліск.

Сучасна карта - Попельники