Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Петрилів

ПЕТРИЛІВ - село, центр сільської Ради, прилягає до лівого берега Дністра, за 30 км від районного центру, за 39 км від залізничної станції Івано-Франківськ. Населення - 1636 чоловік. Сільраді підпорядковане село Новосілка.
Тут знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Шевченка. Колгосп має 1388 га земельних угідь. Спеціалізується на тваринництві. В селі працюють цегельний і кахельний заводи.
У 1967 році колгоспу присуджено перехідний Червоний прапор Міністерства сільського господарства СРСР та ЦК профспілки робітників і службовців сільського господарства та заготівель з видачею грошової премії.
Ланкова Д. І. Дзюба була делегатом III Всесоюзного з'їзду колгоспників.
Працюють середня школа, клуб, бібліотека, медпункт, пологовий будинок, відділення зв'язку, ощадкаса.
На території села виявлено поховання II- III ст. ст. нашої ери.
В 1922 році жителі Петрилова бойкотували вибори до польського буржуазного сейму і сенату. Тут не голосував жоден виборець села.
В Петрилові діяла організація КПЗУ, її очолював С. М. Кульбаба.
В селі встановлене погруддя Т. Г. Шевченка та споруджено пам'ятник активістам, які віддали життя за Радянську владу в боротьбі з бандерівцями.

Сучасна карта - Петрилів