Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Підгір'я

ПІДГІР'Я (до 1944 рокуЛяхівці, до 1963 року - Бистриця) - село, центр сільської Ради. Розкинулося вздовж берегів Бистриці-Солотвинської, за 3 км від районного центру, за 25 км від залізничної станції Івано-Франківськ. Через село проходить автомагістраль Івано-Франківськ - Калуш. Населення - 2091 чоловік. Сільраді підпорядковане село Дуброва.
У Підгір'ї знаходиться правління колгоспу «Маяк». На колгоспних ланах вирощують льондовгунець, пшеницю, жито, кукурудзу, картоплю, кормові буряки. Земельних угідь - 2878 га, з них 1529 га орної землі. Виробничий напрям - рільництво і м'ясо-молочне тваринництво. За роки колективного господарювання здійснено меліоративні роботи на 520 га. Колгосп має допоміжні підприємства, млин і пилораму.
За трудові здобутки ланкову М. І. Новицьку нагороджено орденом Леніна.
В селі є восьмирічна школа, 3 клуби, бібліотека, кабінет політичної освіти на громад
ських засадах, ленінська кімната. Також працюють медпункт з пологовим будинком, 3 магазини, чайна, ощадкаса. За роки Радянської влади понад 300 вихідців з села здобули вищу й середню освіту; споруджено 294 житлові будинки, школу.
Вперше про село йдеться у джерелах 1441 року.
В 1743 році селяни Підгір'я в складі опришківського загону Олекси Довбуша брали участь у нападі на Богородчанську фортецю. Відтоді залишилася в селі назва потоку - Довбушанка. Житель села І. О. Капущак був один з небагатьох селянських депутатів австрійського парламенту в 1848 році.
Під час першої світової війни на території Підгір'я відбувалися важкі бої, у лютому 1915 року та січні 1916 року тут перебували російські війська.
В селі з 1922 року діяв осередок «Сельроб», а пізніше первинна організація КПЗУ, яку очолював І. Д. Федорко.
За панської Польщі з села емігрувало за кордон 32 чоловіка.
В 1940 році була створена комсомольська організація на чолі з І. Ф. Іванусом.
Через Підгір'я 1943 року проходили частини партизанського з'єднання С. А. Ковпака.
У Підгір'ї зберігається могила І. О. Капущака; є обеліск Слави воїнам і односельчанам, полеглим у боях з фашистами.

Сучасна карта - Підгір'я