РОЖНІВ - село, центр сільської Ради, ленигь на берегах річки Рибниці, за 12 км від
районного центру, за 15 км від залізничної станції Заболотів. Населення - 5063 чоловіка.
У селі - центральна садиба колгоспу «Зоря комунізму». Виробничий напрям господарства - рослинницько-тварпннпцький. Колгосп має 4913 га сільськогосподарських угідь, пилораму, 2 млини, столярну майстерню, цегельню. На території колгоспу знаходиться сортоділянка. Бригадир колгоспу І. М. Вінтоняк та колгоспниця І. М. Щербань удостоєні ордена Леніна.
В Рожневі є середня і початкова школи,
2 клуби, 3 бібліотеки, лікарня, поліклініка, аптека, 11 магазішів, їдальня, побутові майстерні; понад 1200 родин справили новосілля.
Рожнів уперше згадується в архівних джерелах 1452 року.
На території села знайдено кам'яні знаряддя праці доби міді, а поблизу розкопано 5 карпатських курганів.
Жителі села брали активну участь в антифеодальному опришківському русі. 1714 року загін опришків, до якого входило багато месників із Рожнева, напав на двір шляхтича в селі Ценяві, недалеко від Коломиї. В 1865 році проти селян Рожнева, що виступили на захист сервітутів, були надіслані війська з Коломиї та Чернівців. 1910 року В. С. Стефаник виступав у Рожневі на зборах з промовою про виборчу реформу. 1932 року тут побував Я. О. Галан.
У березні 1926 року в Рожневі відбулася Коломийська окружна конференція комуністів.
3 квітня 1926 року в селі існувало 2 осередки КПЗУ, 2 осередки КСМЗУ. У вересні 1929 року в Рожневі відбулася молодіжна демонстрація, в якій взяли участь 200 чоловік. Вони відстоювали права молоді, закликали підтримати рух страйкарів.
У Рожневі народився кандидат філологічних наук Ф. П. Погребенник.
Дивиться також інші населені пункти району: