Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Підгайчики

ПІДГАЙЧИКИ - село, центр сільської Ради. Лежать на річці Турці (притока Пруту), за 12 км від районного центру. Залізнична станція. Через село проходить шосе. Населення - 2180 чоловік.
У Підгайчиках є спиртовий завод та центральна садиба колгоспу «Прапор комунізму». Основний господарський напрям - тваринництво, розвинуте також виробництво зернових та технічних культур. Колгосп має понад 2000 га землі.
В селі є середня школа, клуб, бібліотека; дільнична лікарня на 25 ліжок. За роки Радянської влади колгоспники звели понад 400 просторих будинків.
Село вперше згадується в писемних джерелах 1457 року, тоді воно називалося Підгайцями.
Під час національно-визвольної війни українського народу мешканці Підгайчиків спільно з заболотівськими міщанами громили замки Потоцьких. У 1740 році опришки Олекси Довбуша розправилися з жорстоким панським управителем, спалили боргові книги, наділили селян панським майном.
1931 року в Підгайчиках активно діяла організація КПЗУ. Влітку 1936 року відбувся страйк сільськогосподарських робітників.
У Підгайчиках виявлено пізньопалеолітичну стоянку.


Дивиться також інші населені пункти району:

Сучасна карта - Підгайчики