Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Середній Березів

СЕРЕДНІЙ БЕРЕЗІВ - село, центр сільської Ради. До райцентру - 28 км, до залізничної станції Коломия - 25 км. Населення - 1640 чоловік. Сільраді підпорядковані села Люча, Нижній Березів, Текуча.
В селі розміщена бригада колгоспу ім. Я. Галана. Вона вирощує льон, пшеницю, куузіку,
картоплю, має 220 га саду. В 1969 році введено в дію механізовану молочно-тваринницьку ферму. В селі знаходиться лісництво.
В Середньому Березові є середня школа, клуб, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт; промтоварний і продовольчий магазини.
Перша згадка про село як складову частину Верхнього Березова належить до 1515 року. В окрему адміністративну одиницю село виділилося в 1907 році.
В селі з 1927 по 1932 рік діяла організація «Сельроб-єдність». Родом звідси В. І. Симчич - режисер Коломийського самодіяльного народного театру. Він знімався у багатьох вітчизняних фільмах: «Кам'яний хрест», «Анничка», «Іван Франко».
В селах Лючі і Текучій знайдено кам'яні знаряддя праці доби міді. В Текучій трапляються також римські монети І -IV століть.

Сучасна карта - Середній Березів